Aloe Vera

Všichni jsme slyšeli o Aloe Vera a jejích úžasných léčebných vlastnostech. Můžeme dokonce růst rostlinku Aloe Vera, abychom se ujistili, že je k dispozici vždy v případě mimořádné události. Ale víte, že Aloe Vera není omezena jen na lokální použití. Je to ještě výhodnější pro naše tělo uvnitř.

Aloe Vera je rostlinný druh rodu Aloe. V tropickém podnebí po celém světě roste divoce a je pěstována pro zemědělské a léčebné účely. Najdete ho v mnoha spotřebních výrobcích, včetně nápojů, pleťové vody, kosmetiky a léčitelství.

Už tisíce let lidé používají gel z listů Aloe Vera pro hojení a změkčení pokožky. Ve skutečnosti má Aloe také dlouhou dobu lidovou léčbu mnoha chorob, včetně zácpy a kožních onemocnění.

Imunita a obrana proti infekcím

Některými klinickými studiemi bylo potvrzeno protizánětlivé, antivirotické a antibakteriální působení latexu extraktu z Aloe pravé.

Při studiích byl dokonce prokázán vliv na zpomalení replikace na viru HIV.

Účinek na metabolismus

Při podávání gelu z aloe bylo klinicky prokázáno snížení hladiny krevního cukru a triglyceridů u diabetických pacientů. Gel má rovněž antioxidační účinky. Byla rovněž provedena rozsáhlá studie s 5000 pacienty s onemocněním srdce, jimž byl ve stravě podáván gel z aloe po dobu 3 měsíců. Výsledkem bylo významné snížení hladiny cholesterolu, celkového obsahu tuků a triglyceridů v krevním séru. Pacienti, kteří měli navíc i cukrovku, vykazovali na lačno i po jídle sníženou hladinu glukozy.

Protirakovinný potenciál

Aloe-emodin, látka obsažená v malém množství v listech Aloe pravé, byl zkoumán jako látka s potenciálně protirakovinonným působením. Bylo zjištěno, že tato látka působí cytoxicky proti některým typům nádorů včetně leukemických, zatímco normální buňky nepoškozuje. Dalšími látkami zkoumanými v souvislosti s protirakovinným působením jsou lektiny. Bylo zjištěno, že lektinová frakce z čerstvé Aloe podporuje růst normálních buněk, zatímco nádorových ne.

Extrakt z gelu z aloe pravé, má využití v zubním lékařství. Urychluje hojení po extraxi zubu, hojí afty, redukuje množství zubního plaku, tlumí zánět dásní a zánětlivé onemocnění.